POZNAJEMY ŚWIAT

W czwartek 8 maja uczniowie najmłodszych klas Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie pojechali pociągiem do Opola do  Teatru Lalki i Aktora na spektakl pt. „Psiakość 2, czyli kostka została rzucona”. Wspólnie z Kostką, Lisicą i Klopsem oraz innymi zwierzęcymi bohaterami mogli przeżywać wspaniałe przygody. Udział w przedstawieniu pozwolił im poczuć emocje takie jak miłość, dziecięca zazdrość o  nowego członka rodziny i inne, jakie przeżywali ich leśni przyjaciele.

A wszystko to było możliwe dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie, które sfinansowało projekt  cyklu wycieczek edukacyjnych pt. „Poznajemy świat”, rozszerzających ofertę edukacyjną szkoły, opracowany przez nauczycielki szkoły: p. Iwonę Mielcarz i p. Martę Kapica.  Celem tej wycieczki było poznawanie i korzystanie z różnych form kulturalnych,  kształtowanie umiejętności poruszania się w ruchu ulicznym oraz utrwalanie umiejętności korzystania ze środków komunikacji publicznej - pociąg. Niektórzy uczestnicy mieli możliwość po raz pierwszy w życiu przejechać się pociągiem. Był to również doskonały sposób zaobserwowania życia w dużym mieście.

Wyjazd ten sprawił, że uczniowie zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń, opowiadali o  swoich przeżyciach po  powrocie do domu swoim rodzicom i opiekunom.  

                                                                                                  Iwona Mielcarz